Умовы прыёму ў школу

Условия приема в УО

По решению администрации Заводского района г.Минска "Об учете детей и подростков школьного возраста" в ГУО "Средняя школа № 169 г. Минска" принимаются дети, проживающие по следующим адресам:

ул. Илимская 1; 3; 5; 8; 10 к.1,2,3; 12; 13; 14; 16; 17; 21; 27а

ул. Нестерова 53 к. 1, 2, 3, 4; 55; 59; 61.

Дети, не проживающие по микрорайону школы, принимаются при наличии свободных мест.

Перечень документов для поступления в 1-ый класс:

1) медицинская справка о состоянии здоровья;

2) копия свидетельства о рождении (+оригинал);

3) паспорт законных представителей ребёнка;

4) заявление на имя директора.

Перечень документов при переводе из другого учебного учреждения:

1) личное дело учащегося;

2) медицинская карта;

3) копия свидетельствао рождении (+оригинал);

3) паспорт законных представителей учащегося;

4) заявление на имя директора.

Перечень документов для поступления в 10-ый класс:

1) свидетельство о базовом образовании;

2) паспорт учащегося;

3) паспорт законных представителей учащегося;

4) личное дело и медицинская карта учащегося (при переводе с другого учебного учреждения);

5) заявление на имя директора.

Палажэнне аб агульнаадукацыйнай установе (выписка)

Пастанова Міністэрства адукацыі

Рэспублікі Беларусь ад 20.12.2011 г. №283

Глава 7

78. Прыём асоб во ўстанову адукацыі для атрымання агульнай сярэдняй адукацыі ажыцяўляецца ў адпаведнасці з кантрольнымі лічбамі прыёму, патрабаваннямі да напаўняльнасці класаў, устаноўленымі пунктам 13 артыкула 158 Кодэкса Рэспублікі Беларусь аб адукацыі, санаторных нормаў, правілаў, і гігіенічных нарматываў.

79. Прыём асобы для атрымання агульнай сярэдняй адукацыі ажыцяўляецца на падставе яе заявы пры прад’яўленні ёю пасведчання аб нараджэнні або дакумента, які сведчыць пра асобу, і медыцынскай даведкі аб стане здароўя, калі іншае не прадугледжана артыкулам 159 Кодэкса Рэспублікі Беларусь аб адукацыі і дадзеным Палажэннем. Ад імя непаўналетняга заява можа быць пададзена яго законным прадстаўніком.

85. Прыем асобы з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця ва ўстанову адукацыі для засваення зместу адукацыйнай праграммы спецыяльнай адукацыі на ўзроўні агульнай сярэдняй адукацыі ажыцяўляецца на падставе заключэння дзяржаўнага цэнтра карэкцыйна – развіваючага навучання і рэабілітацыі і ў парадку, устаноўленым для прыёму асоб ва ўстановы адукацыі для засваення зместу адукацыйных праграм агульнай сярэдняй адукацыі.

Также можете ознакомиться со следующими документами:

Кодекс об образовании

Рекомендации  родителям